কঠাল গছৰ বিষয়ে

কঁঠাল গছ (Artocarpus heterophyllus) গ্রীষ্মমণ্ডলীয় এছিয়াৰ স্থানীয় এবিধ বৃহৎ চিৰসেউজ গছ। ই বিশ্বৰ ভিতৰতে আটাইতকৈ ডাঙৰ গছৰ পৰা উৎপন্ন হোৱা ফল, ইয়াৰ দৈৰ্ঘ্য ৯০ চেণ্টিমিটাৰ (৩৫ ইঞ্চি) পৰ্যন্ত আৰু ব্যাস ৫০ চেণ্টিমিটাৰ (২০ ইঞ্চি) পৰ্যন্ত। এজোপা পূৰ্ণবয়স্ক কঁঠাল গছত বছৰি প্ৰায় ২০০ টা ফল পোৱা যায়, বয়সস্থ গছবোৰে বছৰত ৫০০ টা ফল ফল দিয়ে।

কঁঠাল হৈছে শ শৰ পৰা হাজাৰ হাজাৰ ব্যক্তিগত ফুলেৰে গঠিত একাধিক ফল, আৰু অপকিত ফলৰ মাংসল পাহিবোৰ খোৱা হয়। পকা ফল মিঠা (জাতৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰি) আৰু ইয়াক সাধাৰণতে মিঠাইত ব্যৱহাৰ কৰা হয়। টিনত ভৰোৱা সেউজীয়া কঁঠালৰ সোৱাদ আৰু মাংসৰ দৰে টেক্সচাৰ থাকে যিয়ে ইয়াক “শাক-পাচলিৰ মাংস” বুলি কোৱাৰ সুবিধা দিয়ে।

কঁঠাল গছ দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পোৱা গছ আৰু ৩-৫ বছৰত পূৰ্ণবয়স্কতা লাভ কৰিব পাৰে। ই মাটিৰ বিস্তৃত পৰিস্থিতি সহনশীল আৰু ভিজা আৰু শুকান জলবায়ু উভয়তে গজিব পাৰে। এই গছজোপা তুলনামূলকভাৱে কীট-পতংগ আৰু ৰোগ প্ৰতিৰোধীও।

জেকফ্ৰুটত ভিটামিন, খনিজ পদাৰ্থ, আঁহ আদি পোৱা যায়। ইয়াৰ উপৰিও ই প্ৰটিনৰ ভাল উৎস, যিটো এটা ফলৰ বাবে অস্বাভাৱিক। জেকফ্ৰুট হৈছে বহুমুখী ফল যিটো কেঁচা, ৰন্ধা বা টিনত ভৰাই খাব পাৰি। ইয়াক তৰকাৰী, ডেজাৰ্ট, স্মুদি আদি বিভিন্ন খাদ্যত ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি।

কঠাল গছ বহু গ্রীষ্মমণ্ডলীয় দেশৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ শস্য। কিছুমান অঞ্চলত ই প্ৰধান খাদ্য আৰু ইয়াৰ কাঠ আৰু ঔষধি গুণৰ বাবেও ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰা হয়। কঁঠাল গছজোপা এক মূল্যৱান সম্পদ যিয়ে বিশ্বৰ লাখ লাখ লোকক খাদ্য, বাসস্থান, ঔষধ যোগান ধৰে।

কঁঠালৰ কিছুমান স্বাস্থ্য উপকাৰিতা আগবঢ়োৱা হ’ল:

আঁহৰ পৰিমাণ বেছি: জেকফ্ৰুটত আঁহৰ উত্তম উৎস, যিটো পাচনতন্ত্ৰৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে অতি প্ৰয়োজনীয়। আঁহে পাচনতন্ত্ৰ নিয়মীয়া কৰি ৰখাত সহায় কৰে আৰু কোষ্ঠকাঠিন্য ৰোধ কৰে।
প্ৰটিনৰ ভাল উৎসঃ জেকফ্ৰুটত প্ৰটিনৰ ভাল উৎস, যিটো কলা গঠন আৰু মেৰামতিৰ বাবে অতি প্ৰয়োজনীয়। সুস্থ ওজন বজাই ৰখাৰ বাবেও প্ৰটিন গুৰুত্বপূৰ্ণ।
কম কেলৰি: জেকফ্ৰুটত কম কেলৰি থাকে, যাৰ বাবে যিসকল লোকে ওজন কমাবলৈ বা সুস্থ ওজন বজাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰে তেওঁলোকৰ বাবে ই এক উত্তম পছন্দ।
ভিটামিন আৰু খনিজ পদাৰ্থৰ পৰিমাণ বেছি: জেকফ্ৰুটত ভিটামিন এ, চি, আৰু কেৰ লগতে পটাছিয়াম আৰু মেগনেছিয়ামৰ উত্তম উৎস। এই ভিটামিন আৰু খনিজ পদাৰ্থ সুস্বাস্থ্যৰ বাবে অপৰিহাৰ্য।
এন্টিঅক্সিডেন্ট: জেকফ্ৰুটত এন্টিঅক্সিডেন্ট থাকে, যিয়ে শৰীৰক ফ্ৰী ৰেডিকেলৰ পৰা ক্ষতিৰ পৰা ৰক্ষা কৰাত সহায় কৰে। ফ্ৰী ৰেডিকেলৰ সৈতে কেন্সাৰ আৰু হৃদৰোগকে ধৰি কেইবাটাও দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ সম্পৰ্ক আছে।
জেকফ্ৰুট বহুমুখী আৰু পুষ্টিকৰ ফল যিটো বহু ধৰণে উপভোগ কৰিব পাৰি। সকলো বয়সৰ আৰু স্বাস্থ্যজনিত অৱস্থাৰ লোকৰ বাবে ই এক উত্তম পছন্দ।

 

FAQ

কঠাল পাতৰ উপকাৰিতা

কঠাল পাতৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে বহুতো উপকাৰ আছে, যেনে-

  • তেজৰ চেনিৰ মাত্ৰা হ্ৰাস কৰা আৰু ডায়েবেটিছ প্ৰতিৰোধ কৰা
  • স্তনপান কৰা মাতৃৰ বাবে মাতৃদুগ্ধ উৎপাদন উন্নত কৰা
  • শৰীৰৰ বিষমুক্ত কৰা আৰু যকৃতক সুৰক্ষা দিয়া
  • ছালৰ অৱস্থাৰ চিকিৎসা আৰু ঘাঁ ভাল কৰা
  • প্ৰদাহ আৰু বিষ হ্ৰাস কৰা
  • কলেষ্টেৰল আৰু ৰক্তচাপ হ্ৰাস কৰা
  • ওজন হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰা
    কঁঠালৰ পাত চাহ, পাউল্টিচ বা কাজ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। কিন্তু যিকোনো চিকিৎসাৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰাৰ আগতে চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লোৱা উচিত।

কঠালৰ মুচি

অসমত কঁঠালৰ কলিকে মুচি বুলি কোৱা হয়৷

কঠালৰ সৰু কলিক কি বুলি কয়

কঠালৰ সৰু কলিক মুচি বুলি কয়

কঠালৰ বৈজ্ঞানিক নাম

কঠালৰ বৈজ্ঞানিক নাম আৰ্টোকাৰ্পাছ হেটেৰ’ফাইলাছ(Artocarpus heterophyllus)।

 

Leave a Comment