ভোগালী বিহুৰ শুভেচ্ছা বাণী

মাঘ বিহু, যাক ভোগালী বিহু বুলিও কোৱা হয়, ভাৰতৰ অসমত চপোৱাৰ বতৰ শেষ হোৱাৰ উপলক্ষে পালন কৰা এক উৎসৱ। এই উৎসৱে প্ৰতিজন অসমীয়া লোকক বিহুক উখল মাখল সৃষ্টি কৰে। ভোজ-ভাত, মেজি জুই, সাংস্কৃতিক উৎসৱৰ সময়। এই খণতে সকলোৱে প্ৰিয়জনৰ মঙ্গল কামনাৰে ইজনে আনজনক শুভেচ্ছা দিয়াটো পৰম্পৰা। গতিকে আপুনিও আপোনজনক মাঘ বিহুৰ সময়ত বন্ধু-বান্ধৱী আৰু পৰিয়ালৰ লোকক শুভেচ্ছা জনাব পৰা কেইটামান বাৰ্তা আগবঢ়োৱা হ’ল:-

  1. মাঘ বিহুৰ আনন্দৰ কামনাৰে! এই শস্য চপোৱা উৎসৱে আপোনাৰ ঘৰলৈ সমৃদ্ধি, সুখ, উষ্ণতা কঢ়িয়াই আনক। আপোনজনৰ সৈতে ভোজ-ভাত আৰু উৎসৱ উপভোগ কৰক।
  2. অগ্নিকুণ্ডই নিশাৰ আকাশখন পোহৰাই তোলাৰ লগে লগে আপোনাৰ জীৱনটো আনন্দ আৰু সফলতাৰে আলোকিত হওক। আপোনাৰ লগতে আপোনাৰ পৰিয়াললৈ মাঘ বিহুৰ শুভেচ্ছা থাকিল!
  3. মাঘ বিহুৰ এই শুভ ক্ষণত আপোনাৰ পথাৰ প্ৰচুৰতাৰে আৰু আপোনাৰ ঘৰখন হাঁহিৰে ভৰি পৰক। আপোনালোকৰ বাবে এটা প্ৰচুৰ শস্য চপোৱাৰ বতৰ কামনা কৰিলোঁ!
  4. বিহুগীতৰ সুৰে আপোনাৰ হৃদয় আনন্দৰে ভৰাই তোলক, আৰু পৰম্পৰাগত খাদ্যৰ সুগন্ধিয়ে আপোনাৰ ঘৰখন সুখেৰে ভৰাই তোলক। আপোনাৰ লগতে আপোনজনক মাঘ বিহুৰ শুভেচ্ছা জনালোঁ!
  5. মাঘ বিহুৰ মেজি জুয়ে সকলো নেতিবাচকতা জ্বলাই ইতিবাচকতা, সমৃদ্ধি, সুস্বাস্থ্যৰে ভৰা এটা বছৰ কঢ়িয়াই আনক। এক সুন্দৰ উৎসৱ পাওক!
  6. শস্য চপোৱা উৎসৱৰ আশীৰ্বাদে আপোনাক সমৃদ্ধি আৰু সফলতা কঢ়িয়াই আনক। মৰম আৰু একত্ৰিততাৰে ভৰা মাঘ বিহুৰ শুভেচ্ছা জনালোঁ।
  7. মেজি জুই আৰু ভোজ দি মাঘ বিহু উদযাপন কৰাৰ দৰে উদযাপনৰ উষ্ণতাই আপোনাৰ জীৱনটো সুখ আৰু সৌভাগ্যৰে ভৰাই তোলক। ভোগালী বিহুৰ শুভেচ্ছা থাকিল!
  8. এই উৎসৱৰ উপলক্ষে আপোনাৰ ঘৰখন পৰম্পৰাগত সুস্বাদু খাদ্যৰ মিঠা সুগন্ধিৰে ভৰি হওক, আৰু আপোনাৰ হৃদয়খন একেলগে থকাৰ আনন্দৰে ভৰি হওক। মাঘ বিহুৰ শুভেচ্ছা থাকিল!
  9. মাঘ বিহুৰ আত্মাই সুখৰ শিখা জ্বলাই আপোনাৰ জীৱনলৈ সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনক। মৰম আৰু হাঁহিৰে ভৰা উৎসৱৰ বতৰ কামনা কৰিলোঁ।
  10. মাঘ বিহুৰ উদযাপনে আপোনালোকৰ পৰিয়ালত ঐক্য আৰু প্ৰেমৰ বান্ধোন সুদৃঢ় কৰক। আনন্দময় আৰু সমৃদ্ধিশালী শস্য চপোৱা উৎসৱৰ বাবে উষ্ম শুভেচ্ছা প্ৰেৰণ কৰি!

 

Leave a Comment