পানী সংৰক্ষণৰ ৰচনা

পানী সংৰক্ষণৰ ব্যৱস্থা হৈছে পানীৰ ব্যৱহাৰ হ্ৰাস কৰা আৰু আৱৰ্জনা কম কৰাৰ লক্ষ্যৰে কৰা কাৰ্য্য, পদ্ধতি আৰু কৌশল। বিশেষকৈ পানীৰ অভাৱ বা খৰাং পৰিস্থিতিৰ সন্মুখীন হোৱা অঞ্চলসমূহত মিঠা পানীৰ সম্পদৰ বহনক্ষম ব্যৱস্থাপনা নিশ্চিত কৰিবলৈ এই ব্যৱস্থাসমূহ অতি প্ৰয়োজনীয়। পানী সংৰক্ষণৰ কিছুমান ফলপ্ৰসূ ব্যৱস্থা আগবঢ়োৱা হ’ল:

প্লাম্বিং, নল, শৌচাগাৰ, আৰু জলসিঞ্চন ব্যৱস্থাত যিকোনো লিক তৎক্ষণাত মেৰামতি কৰক। আনকি সৰু সৰু লিক হ’লেও সময়ৰ লগে লগে পানীৰ যথেষ্ট অপচয় হ’ব পাৰে। পুৰণি আৰু অদক্ষ শৌচাগাৰ, নল, শ্বাৱাৰহেড, আৰু সঁজুলিবোৰ পানী ৰাহি কৰা মডেলৰ সৈতে সলনি কৰক। WaterSense প্ৰমাণপত্ৰৰ সৈতে লেবেলযুক্ত সামগ্ৰী বিচাৰক, যিয়ে পানীৰ কাৰ্যক্ষমতাক সূচায়। গা ধূৱাৰ সময়ত ব্যৱহাৰ কৰা পানীৰ পৰিমাণ কম কৰিবলৈ কম প্ৰবাহৰ শ্বাৱাৰহেড স্থাপন কৰক আৰু লগতে পানীৰ পৰ্যাপ্ত চাপ বজাই ৰাখক। পুৰণি শৌচাগাৰসমূহ উচ্চ-দক্ষতাসম্পন্ন মডেলৰ সৈতে সলনি কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক, যেনে ডুৱেল-ফ্লাছ শৌচাগাৰ বা কম গেলন-প্ৰতি-ফ্লাছ (জিপিএফ) ৰেটিং থকা শৌচাগাৰ। গছ-গছনি আৰু বাৰীত পানী দিয়াৰ দৰে বাহিৰৰ ব্যৱহাৰৰ বাবে বৰষুণৰ পানী ধৰি ৰাখিবলৈ বৰষুণৰ নলী বা চিষ্টেন স্থাপন কৰক। বাগিচা আৰু লেণ্ডস্কেপৰ বাবে ড্ৰিপ জলসিঞ্চন ব্যৱস্থা ব্যৱহাৰ কৰি গছৰ শিপালৈ পোনপটীয়াকৈ পানী পঠিয়াব লাগে, বাষ্পীভৱন আৰু পানীৰ পানী কম হয়। বাগিচাৰ বাবে স্মাৰ্ট পানী দিয়াৰ কৌশল অভ্যাস কৰক। বাষ্পীভৱন কম কৰিবলৈ ৰাতিপুৱা সোনকালে বা গধূলি তাপমাত্ৰা ঠাণ্ডা হ’লে পানী দিব লাগে। বতৰৰ পৰিস্থিতিৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি পানী দিয়াৰ সময়সূচী সালসলনি কৰক। গছৰ গুৰিৰ চাৰিওফালে আৰু বাৰীৰ বিচনাত মাল্চ প্ৰয়োগ কৰি মাটিৰ আৰ্দ্ৰতা ধৰি ৰাখিব লাগে, বাষ্পীভৱন কম কৰিব পাৰে, অপতৃণ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰে। ৰাষ্টা, ফুটপাথ, আৰু পেটিঅ’ তললৈ নলী পৰিষ্কাৰ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে ঝাড়ু বা ব্ল’ৱাৰ ব্যৱহাৰ কৰক। ধূসৰ পানী (চিংক, শ্বাৱাৰ, আৰু ৱাশ্বিং মেচিনৰ পৰা বর্জ্য পানী) অপানীয় উদ্দেশ্যৰ বাবে পুনৰ ব্যৱহাৰ কৰক, যেনে শৌচাগাৰ ফ্লাছ কৰা বা উদ্ভিদ জলসিঞ্চন কৰা (স্থানীয় নিয়ম পৰীক্ষা কৰক)। পৰিয়ালৰ সদস্যক চাবোন বা চেম্পু খোৱাৰ সময়ত চুটি গা ধুবলৈ আৰু পানী বন্ধ কৰিবলৈ উৎসাহিত কৰক। পানীৰ কাৰ্যক্ষমতা সৰ্বাধিক কৰিবলৈ সম্পূৰ্ণ বোজাৰে ৱাশ্বিং মেচিন আৰু ডিচৱাছাৰ চলাওক। আপোনাৰ সঁজুলিসমূহত উপযুক্ত লোড সংহতিসমূহ ব্যৱহাৰ কৰক। বাচন ধোৱা যন্ত্ৰত ৰখাৰ আগতে বৈ যোৱা পানীৰ তলত ধুই পেলোৱাৰ পৰিৱৰ্তে বাচনৰ পৰা খাদ্যৰ টুকুৰা খোঁচ মাৰিব লাগে। বাষ্পীভৱন হ্ৰাস কৰিবলৈ আৰু চুইমিং পুলত পানীৰ গুণাগুণ বজাই ৰাখিবলৈ পুলৰ কভাৰ ব্যৱহাৰ কৰক। আপোনাৰ সমাজৰ ভিতৰত, কৰ্মক্ষেত্ৰৰ ভিতৰত, আৰু পৰিয়াল আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ মাজত পানী সংৰক্ষণক প্ৰসাৰিত কৰক। পানী ৰাহি কৰাৰ পদ্ধতিৰ তথ্য আৰু টিপছ শ্বেয়াৰ কৰক। বিশেষকৈ খৰাং পৰিস্থিতিত স্থানীয় পানী ব্যৱহাৰৰ নিষেধাজ্ঞা আৰু নিৰ্দেশনা মানি চলক। আপোনাৰ পানীৰ বিলৰ খবৰ ৰাখক আৰু আপোনাৰ পানীৰ ব্যৱহাৰ নিৰীক্ষণ কৰক। ব্যৱহাৰৰ অস্বাভাৱিক স্পাইক ধৰা পেলাওক, যিয়ে লিক বা অদক্ষতাৰ ইংগিত দিব পাৰে।স্থানীয়, আঞ্চলিক, আৰু ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ত পানী-দক্ষ পদ্ধতি আৰু নীতিৰ বাবে সমৰ্থন আৰু পোষকতা কৰা।

পানী সংৰক্ষণ এক ভাগ-বতৰা কৰা দায়িত্ব, আৰু এই ব্যৱস্থাসমূহ সামূহিকভাৱে গ্ৰহণ কৰিলে যথেষ্ট প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। এই পদ্ধতিসমূহ কাৰ্যকৰী কৰি ব্যক্তি আৰু সম্প্ৰদায়ে এই গুৰুত্বপূৰ্ণ সম্পদটোৰ সংৰক্ষণত অৰিহণা যোগাব পাৰে।

Leave a Comment